Αθλητικά 16.05.2024, 18:12

Super League 2: Ανώδυνη ήττα για τον Γιούχτα από τον Ολυμπιακό Β΄

Η ομάδα των Αρχανών ηττήθηκε με 3-1 ωστόσο δεν την επηρέασε κάπου καθώς έχει ήδη υποβιβαστει

Ο Γιούχτας γνώρισε την ήττα με 3-1 στου Ρέντη από τον Ολυμπιακό Β’, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, μιας και έχει υποβιβαστεί στην Γ’ Εθνική.

Ο Γιούχτας έμεινε πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Μαρίνο για τους «ερυθρόλευκους» να κάνει το 1-0, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Μπα και τρομερό τελείωμα, με τον Γιούχτα να χάνει καλή ευκαιρία στο 20’ με τον Λώλη να δοκιμάζει ένα διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Ο Γιούχτας έμεινε πίσω στο σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Μαρίνο για τους «ερυθρόλευκους» να κάνει το 1-0, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Μπα και τρομερό τελείωμα, με τον Γιούχτα να χάνει καλή ευκαιρία στο 20’ με τον Λώλη να δοκιμάζει ένα διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

Οι Αρχανιώτες βρήκαν την ισοφάριση στο 31ο λεπτό, όταν ο Νοικοκυράκης έπειτα από ωραία μπαλιά του Κόλα, προσπερνάει τον τερματοφύλακα και με εξαιρετικό πλασέ ισοφαρίζει στου Ρέντη, απέναντι στον Ολυμπιακό Β’!

Στο 41’ ωραία ενέργεια του Μπα, πάτησε στον Μαρίνο, ο οποίος από τα αριστερά της περιοχής έκανε το σουτ, πέρασε άουτ. Στο 44’ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Ιμπαγάσα να στρώνει στον Σαπουντζή, ο οποίος δοκίμασε το μονοκόμματο σουτ, σωτήρια ο Πρινιωτάκης.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, ψάχνοντας με σέντρες κάποια φάση, με την πρώτη φάση να καταγράφεται στο 57’, με τον Σαπουντζή να δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, που μπλόκαρε ο Πρινιωτάκης.

Στο 65’ ο Λώλης προσπάθησε από το ημικύκλιο να «κρεμάσει» τον Μπότη ο οποίος ήταν εκτός εστίας, ελάχιστα άουτ!

Το 77’ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β΄, με τον Βλαχομήτρο να κάνει το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Λιποράσε και πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Γιούχτα. Στο 86′ ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, σε ανατροπή του Πατήλα, με τον Βλαχομήτρο να αναλαμβάνει την εκτέλεση, γράφοντας το 2-1!

Στο 88′ ο Μπα έκλεψε από τον Φαζό πάτησε περιοχή, έδωσε στον Πατήρα, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 3-1. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπαγκαλιάνης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ έξω από τη περιοχή, με τον Μπουρσέλη να το εκτελεί, όμως πέρασε άουτ, με τον διαιτητή να σφυρίζει την λήξη και τον Γιούχτα να γνωρίζει την ήττα με 3-1 στου Ρέντη.